Danmark

Norge

 

Greenbike Distribution Aps

Langbjergvænget 19 A
4000 Roskilde
Danmark
Tel: 40723836
mail@greenbike.dk
www.greenbike.dk

Boxbike

Svinesundsveien 319
1788 Halden
Norge
Tlf +47  24 02 22 11
www.boxbike.no

 

Sverige

   

Cargobike Malmö

Vintergatan 11
211 20  Malmö
040 - 121000
info@cargobike.se
www.cargobike.se

Cargobike Stockholm

Götgatan 1A
17230 Sundbyberg
0731-566558
stockholm@cargobike.se
www.cargobikestockholm.se
 

CykelMekano Landskrona

Stora Norregatan 7
261 32  Landskrona
Tfn: 0418 - 10339
kontakt@cykelmekano.se

Min Cykel i Helsingborg AB

Garnisonsgatan 10
254 66  Helsingborg
Tel: 042 - 122040
anders.nerman@bahnhof.se

 

Team Sportia Norrköping

Koppargatan 30
602 23  Norrköping
Tel: 011 - 339940
ingelsta.norrkoping@teamsportia.se

Sportson Göteborg /Backaplan

Deltavägen 6
417 05  Göteborg
031-238050
backapla@sportson.se
www.sportson.se

 

Cy-Mek Motor AB Hörby

Råbygatan 9
242 30 Hörby
Tel 0415-102 14
info@cymek.se

Cykel&McHallen Visby

Ekmansgatan 14
62146 Visby
0498-291380
info@cykelmchallen.com

 

Team Sportia Säffle

Magasinsg.6
66130 Säffle
0533-16030
saffle@teamsportia.se

Svennes Cykel & Motor Värnamo

Storgatan 13
33131 Värnamo
0370-187 47
svennes.varnamo@telia.com

 

Jims Cykel & Sol Haparanda

Östra Kyrkogatan 5
953 37  Haparanda
0922-12705
 jimscykelosol@telia.com

Team Sportia Örnsköldsvik

Terminalvägen 5C
891 51  Örnsköldsvik
0660-60 01 60
info@glud.se

 

Söder Sport Östersund

Hemvägen 26
831 61  Östersund
063-51 46 70
Niklas@sodersport.com
www.sodersport.com

Sportson Halmstad

Flygaregatan 12
302 38  Halmstad
035-12 03 50
halmstad@sportson.se
www.sportson.se

 

CITY Cykel Eskilstuna

Kyrkogatan 6
632 20  Eskilstuna
016-13 21 12
info@citycykel.se
www.citycykel.se

EU-Moppen & MC Lyckeby/Karlskrona

Kummelvägen 2
371 61 Lyckeby/Karlskrona
0455-22100
eumoppen@gmail.com
www.eumoppenomc.se

 

Cykel & Fiskecenter Skellefteå

S:a Järnvägsgatan 47
93132 Skellefteå
Tel: 0910-777940
butiken@cykelochfiskecenter.se

Team Sportia Älmhult

Danska vägen 9
34331 Älmhult
Tel:0476-14388
almhult@teamsportia.se 
 

Sportson Västerås / Erikslund

Traversgatan 10c
721 38 Västerås
Tel: 021 - 301001
vasteras@sportson.se

Sportson Västerås / Hälla

Glasvingegatan 2
721 34  Västerås
Tel: 021 - 121233
vasteras.halla@sportson.se

 

Orsa Cykel & Motor

Stormyrgatan 7
794 34  Orsa
Tel: 070-5673065
hansvannes@spray.se

Tjust Cykel & Motor Västervik

Allén 2
593 36 VÄSTERVIK
Tel:070 601 9898
hyrbo@erigus.se   www.hyrbohoj.se

 

Roslins Cykel Ystad

Norra Zinkgatan 2
271 39 Ystad
0411-123 77
info@roslinscykel.se
www.roslinscykel.se

RMA Service Sveg

Dalagatan 2
842 32  Sveg
Tel: 076-8089909
roger@mpage.se

 

Team sportia Uppsala

Bolandsgatan 15 A
75323 Uppsala
018-17 45 70
uppsala@teamsportia.se

Sportson Jönköping

Solåsvägen 22
553 03 Jönköping
036-150066
jonkoping@sportson.se

 

Solsta cykel Karlstad

Östra Torggatan 19
652 24 Karlstad
054-183530
info@solstacykel.se

Team Sportia  Lindesberg


711 34 Lindesberg 

lindesberg@teamsportia.se

 

Nellborgs cykel Linköping

Stationsgatan 18
58242 Linköping
Tel.013-141003
info@nellborgs.se

Sportson Linköping

Roxviksgatan 6
58273 Linköping
Tel.013-130040
linkoping@sportson.se

 

Team Sportia Ulricehamn

Storgatan 19-21
52330 Ulricehamn
0321-13420
ulricehamn@teamsportia.se

Mohlins Cykel & Motor Kristianstad

Olof Mohlins v. 6
291 62 Kristianstad
044-211613
info@mohlins.se
www.mohlins.se

 

Jacks Tvåhjulsmästarna Nyköping

Västra Kvarngatan 26
61131 Nyköping
Tel. 0155-210065
jacks.cykel@telia.com

Team Sportia Umeå

Bruksvägen 6
90621 Umeå
Tel.090-71 79 70
umea@teamsportia.se

 

Henrikssons Cykel Borås

Verkstadsgatan 12
504 62 Borås
Tel: 033 -4186 41
info@henrikssonscykel.se
www.henrikssonscykel.se

Svennes Motor & Cykel Värnamo

 

Storgatan 39
331 31 Värnamo
0370-49200
svennes.varnamo@telia.com

 

 

Sportson Kalmar

Erik Dahlbergsväg 31
39239 Kalmar
0480-27400
kalmar@sportson.se

Sportson Motala

Vintergatan 16
591 32   Motala
tel 0141-55900
motala@sportson.se

 

Bikepartner Örebro

Kundvägen 4
702 36 Örebro
019-223399
butik@bikepartnerorebro.se
www.bikepartnerorebro.se

Bilhallen Varberg

Monarkvägen 1
43240 Varberg
0340-67 51 45
info@bilhallenvarberg.se

 

 

Lekextra Höganäs

Storgatan 19
263 37 Höganäs
042-332480
lekextrahoganas@gmail.com

Cykel & Fritidscenter Växjö

Sandgärdsgatan 16
352 30  VÄXJÖ
0470-19400
cykel.fritidscenter@telia.com
 

Sportringen Sollefteå                               

Storgatan 42
88131 Sollefteå
0620-13200
solleftea@sportringen.se

Västerås Marin

Verksgatan 6
721 30  Västerås
021-123291
forsaljning@vasterasmarin.se

 

Österlenexperten Tomelilla

Hannelundsgatan 2
273 35 Tomelilla
Tel.0417-12040
osterlenexperten@hotmail.se

Team Sportia Markaryd

Drottninggatan 30
285 31 Markaryd
Tel.0433-10481
jon.markaryd@teamsportia.se
 

Sportson Skövde          

Södra metallvägen  2         
54139 Skövde         
Tel.0500-435030
skovde@sportson.se

Percykel & Sport Huddiksvall

Hamngatan 5B
82430 Huddiksvall
Tel.0650-239 35
info@percykel.se
 

Cykodel skog & Trädgård Nässjö

Bandygatan 7
57131 Nässjö
Tel 0380-16267
cykodelklippet@telia.com

JP Cykel & Sport Vänersborg

Industrigatan 8 
46238Vänersborg
Tel 0521-12257 
jpcykel@telia.com
 

Nya Motala Cykelaffär  Motala

Drottninggatan 18
59135 Motala
Tel 0141-211889
 motalacykelaffar@telia.com

Skidmacken Sälen

Östvalla 11
780 68 Transtrand
Tel: 0280 223 33
info@skidmacken.se
 

Action & Trend Skurup

Korrehusgatan 3
274 30 Skurup
Tel: 0411-40321
butik@actionochtrend.se

Sportringen Sundsvall

Storgatan 44
857 53  Sundsvall
Tel.060-611133
sundsvall@sportringen.se

 

Sporthörnan Vadstena

Storgatan 14
59230  Vadstena
Tel.0143-10362 
sporthornan.vadstena@telia.se

Fiskekroken Cykel & Motor
Härnösand                 

Fiskekroken 11
871 40 Härnösand
Tel:0611-20835                            
info@fiskekrokencm.se
 

Team Sportia Karlstad                               

Ullebergsleden 10
653 46  KARLSTAD
054-100878
karlstadbergvik@teamsportia.se

Sölvesborg Velo                               

Lilla Skolgatan 1
29431  SÖLVESBORG
0732-006475
sbgvelo@gmail.com
 

Team Sportia Ronneby

Karlshamnsvägen 1
372 31  Ronneby
0457-10261
cykel.ronneby@teamsportia.se

Cykelstället i Luleå AB

Sandviksgatan 76
972 34  Luleå
0920-227011
info@cykelstallet.com
 

Sportson Helsingborg

Ekslingan 7(Väla Norra)
25467 Helsingborg
tel 042-323833
helsingborg@sportson.se

Nybro Cykel och Hjälpmedel AB

Stationsgatan 3C
382 30 Nybro
Tel: 0702-481495

 

Team Sportia Kristinehamn

Albinvägen 2(Coop Huset)
68130 Kristinehamn
tel 0550-10701
kristinehamn@teamsportia.se

Sportson Kungsbacka

Kabelgatan 12,
434 37 Kungsbacka

tel 0300-103 00
kungsbacka@sportson.se
 

Sportson Stockholm / Barkaby

Herrestavägen 1
177 38 Järfälla

tel 08-6211161
barkaby@sportson.se

Sportson Stockholm / Danderyd

Sunnanängsvägen 6
182 36 Danderyd

tel 08-41200500
danderyd@sportson.se

 

Sportson Stockholm / Farsta

Pepparvägen 81
123 56 Farsta

tel 08-7772615
farsta@sportson.se

Sportson Stockholm / Kungens Kurva

Jägrhorns väg 4b
141 75 Kungens Kurva

tel 08-7403733
kungenskurva@sportson.se

 

Sportson Stockholm /Kungsholmen

Kungsholmsgatan 9
112 27 Stockholm

tel 08-6518720
kungsholmen@sportson.se

Sportson Stockholm / Södermalm

Åsögatan 87
118 29 Stockholm

tel 08-360607
asogatan@sportson.se
 

Sportson Göteborg /Järnbrott

Axel Adlers Gata 4
421 32 Västra Frölunda

tel 031-7482170
jarnbrott@sportson.se

Sportson Göteborg / Vasagatan

Vasagatan 18
411 24  Göteborg

tel 031-133930 , 133955
vasagatan@sportson.se
 

Sportson Trollhättan

Ladugårdsvägen 12 (Överby Center)
461 70  Trollhättan

tel 0520-34350
trollhattan@sportson.se

Sportson Borås

Ålgårdsvägen 21
506 30 Borås

tel 033-140200
boras@sportson.se
 

Sportson Sundsvall (Brista)

Gesällvägen 9
857 53 Sundsvall

tel 060-166080
sundsvall@sportson.se

Sportson Uppsala

Bolandsgatan 16
753 23 Uppsala

tel 018-7011650
uppsala@sportson.se
 

CyMo Lidköping

Stenportsgatan 65
531 54 Lidköping 
Tel: 0510 283 20

info@cymo.se
   

 

Vill ni att Cargobike saluförs på er ort?

Vi söker återförsäljare i hela Skandinavien! Be er lokala cykelhandlare kontakta oss för mer info.